V preteklosti so žveplovo milo na Kitajskem uporabljali predvsem za zdravljenje garij in kožne srbečice. Nove študije pa so pokazale, da ima žveplovo milo učinke tako na kožo, kot tudi na lasišče (prhljaj) in nohte (glivična obolenja). Uporablja se za lajšanje težav pri dermatitisu, srbeči in razdraženi koži, pri luskavici, ekcemih, gangreni. Uničuje glivice in bakterije, kožno plesen ter je izjemno učinkovit pri aknasti in nečisti koži. Lahko se uporablja na obrazu, vratu, dekolteju, skratka povsod kjer se kažejo težave s kožo.
Žveplovo milo se absorbira preko meridijana ledvic, vranice in debelega črevesa. Tako ima dobre učinke tudi pri težavah pogostega uriniranja, pri težavah z zaprtjem ali pri prehladnih obolenjih. Sestava žveplovega mila v glavnem vsebuje natrijeve maščobne kisline, žveplo in arome. Milo ima tudi določen vonj, vendar ne moti in se nanj hitro navadimo. Zaradi vonja pa spretno odgajanja tudi mrčes in žuželke, ki nas v poletnih mesecih rade obiščejo. Prav tako se mu rade izognejo tudi pršice.
Dr. Wang svetuje, da milo uporabljate le nekajkrat na teden in ne vsak dan, saj lahko prekomerna uporaba preveč izsuši povrhnjico, zaščitno plast kože. Tudi se ne priporoča za ljudi, ki imajo že v osnovi nagnjenost k zelo suhi koži.
Potrebno je tudi vedeti, da milo ne zdravi bolezni, ki je vzrok notranjega neravnovesja, temveč predvsem lajša simptome in pomaga koži do hitrejšega okrevanja in celjenja, tudi pri brazgotinjenju. Prav tako se uporaba mila ne priporoča pri otrocih mlajših od 4 let oziroma le po priporočilu osebnega zdravnika ali specialista.